banner

Drenaże ogrodowe i zbiorniki na deszczówkę

Szczególnie często pojawia się kwestia zagospodarowania wody deszczowej pochodzącej z dachów.

Jeśli zostawimy ją samą sobie, wypływająca z rynien woda będzie podmywała fundamenty, wypłukiwała korę, żwiry i gromadziła w najniższych częściach terenu czyli tam gdzie i tak jest jej najwięcej. Rozwiązaniem jest zmagazynowanie bądź rozsączenie wody. W pierwszym przypadku budujemy zbiornik, w którym gromadzimy wodę celem jej późniejszego wykorzystania do nawodnienia ogrodu. Taki zbiornik jest jednym z dwóch źródeł zasilania instalacji nawadniającej, drugim pozostaje studnia bądź wodociąg. Jeśli chodzi o rozsączanie wody do gruntu to mamy do dyspozycji cały szereg rozwiązań w postaci rur drenarskich, skrzynek rozsączających, tuneli bądź studni chłonnych. Sposób ich działania jest jednak ten sam, zgromadzić wodę deszczową podczas opadów i miarowo ją rozsączyć.

Ogród bez regularnego dostarczania do niego odpowiedniej ilości wody nie przetrwa zbyt długo. Ale i nadmiar nawodnienia bywa równie kłopotliwy. W jego przypadku szczególnie często pojawiają się kwestie zagospodarowania wody deszczowej pochodzącej z dachów. Jeśli zostawimy ją samą sobie, wypływająca z rynien woda będzie podmywała fundamenty, wypłukiwała korę, żwiry i gromadziła w najniższych częściach terenu czyli tam, gdzie i tak jest jej najwięcej. Rozwiązaniem jest magazynowanie bądź rozsączanie wody deszczowej. Jeśli nie wiesz, jak profesjonalnie przygotować tego typu systemy, skorzystaj z wiedzy i doświadczenia pracowników firmy GAMA Ogrody.

Poprawne rozprowadzenie wody deszczowej w ogrodzie

Gdy decydujemy się na zbiorniki do magazynowania wody deszczowej musimy pamiętać, że ich rozmiar i rodzaj musi być dobrany do powierzchni dachu oraz do średniej dobowej ilości opadów spadających w danej przestrzeni. Najczęściej zbiorniki ogrodowe na wodę deszczową mają pojemność od 250 l do 350 l, ale oczywiście dostępne są również wersje mniejsze i większe. Oczywiście musimy pamiętać, że nawadnianie ogrodu wodą deszczową Łódź musi być tylko jedną z dwóch dostępnych form nawilżania roślin. W okresach bezdeszczowych zastąpi je podlewanie wodą z wodociągu bądź przydomowej studni.

Ale sam zbiornik na wodę deszczową do ogrodu to tylko część instalacji wykorzystującej deszczówkę. Wraz z nim warto zainwestować w profesjonalny drenaż wody deszczowej. W jego skład wejdą dodatkowo rozsączające skrzynki zainstalowane pod ziemią dzięki którym możliwe będzie skuteczne zbieranie wody nie tylko z dachu, ale i tarasu, balkonu czy utwardzonych powierzchni. Taki nowoczesny system drenażu wody deszczowej Łódź będzie stopniowo rozprowadzał wilgoć po pobliskim gruncie, gwarantując jego regularne nawadnianie na odpowiednim poziomie.

Zainteresowały Cię powyższe tematy? Zapraszamy do kontaktu! Chętnie przygotujemy dla Ciebie ofertę na system magazynowania wody deszczowej oraz drenaż rozsączający wody deszczowe .

Zobacz także Nasza oferta