banner

O nas

Gama to firma z olbrzymim doświadczeniem na rynku. Od wielu lat zajmujemy się kompleksowym projektowaniem i urządzaniem terenów zieleni.

Profesjonalizm i zaangażowanie naszej kadry pozwala sprostać oczekiwaniom naszych Klientów. Wiedza i doświadczenie pozwala nam na tworzenie niepowtarzalnych, dostosowanych do potrzeb Klientów ogrodów.

image_1
image_2

Co dla Ciebie znaczy "ogród"?

Ogrody są miejscem wypoczynku, przestrzenią rekreacyjną, a nawet wyznacznikiem statusu. Niezależnie od tego, czy chodzi o piękne, kwietne rabaty czy grządki w warzywniaku, każdy ogród można zagospodarować tak, aby był jednocześnie piękny i funkcjonalny. Wymaga to oczywiście odpowiednich kwalifikacji i wiedzy, a od inwestora przede wszystkim jasnego określenia swoich wymagań. Dawniej ogród był żywą spiżarnią, dziś już raczej się od tego odchodzi, choć też nie do końca. Pytanie o to, jak połączyć w zgrabną kompozycję swojski majeranek i egzotyczne różaneczniki pozostaje aktualne.

image_1
image_2

Ogród w każdej odsłonie ma sprawiać przyjemność.

Niektórzy patrzą w telewizor, a inni z autentyczną radością mogą, choć brzmi to nieco ironicznie, podglądać rosnącą trawę. Założenie i utrzymanie ogrodu jest sztuką, która wymaga wiedzy teoretycznej, sporego doświadczenia, a przede wszystkim pasji. Każdy ogród staje się częścią szeroko rozumianego ekosystemu, a jednocześnie jedną, małą, w miarę domkniętą jego komórką, żywym, choć złożonym i nieco nieoczywistym organizmem.

W dzisiejszych ogrodach kryje się prawdziwa magia: jest w nich coś z romantycznych marzeń, realistycznych przydomowych warzywników, jest też i szczypta indywidualizmu, która, jeśli zostanie odpowiednio wyeksponowana, zamieni ogród w wizytówkę jego gospodarza.

image_1
image_2

Profesjonalizm w ogrodzie

Ogrody zakładać muszą specjaliści, a im łatwiej o zakup egzotycznych i rzadkich roślin, tym trudniejsze jest to zadanie. Dziś tak naprawdę mało kto jest w stanie samodzielnie zaprojektować ogród tak, aby cieszył on oczy, stanowił ciekawą przestrzeń rekreacyjną, a jednocześnie optymalne środowisko życia dla roślin. Na ogrody patrzymy dziś jako ekosystemy. To już nie tylko rośliny, dlatego w ogrodach stawiamy domki dla owadów czy instalujemy budki lęgowe. Ogrody nie mają być sterylne, ale żywe, a to nie jest proste.

Stworzenie żywego i pięknego ogrodu jest zadaniem dla ludzi, którzy naprawdę się na tym znają. Droga od pomysłu do ogrodu jest daleka: projekty, badania, aranżacje, często też prace ziemne, wyrównania lub wzniesienia terenu, budowy oczek lub ekobasenów każdy z tych etapów jest tak samo ważny, żadnego nie można zignorować, jeśli efekt ma być zaskakujący. Poprawnie założony i dobrze utrzymany ogród to więcej niż letni plac zabaw to źródło dumy i radości przez 365 (w porywach 366) dni w roku.